Svenska Rasklubben för Svensk Lapphund

Är du uppfödare och vill synas här? Vänligen maila oss information om din kennel samt en bild till kontakt@srsl.se 

Sverige

ELLUNIIA'S

ROMELANDA

Linda Ulriksen

0793213126

linsen_u@hotmail.com 

https://www.facebook.com/Elluniias 

FARROS

PITEÅ

Anita Hedman

0705638187

farros_anita@hotmail.com 

FIDERBYNS

ÄLVDALEN

Mikael Köpman & Ann-Christin Olsson

mikael.kopman@gmail.com

https://www.facebook.com/fiderbyns/ 

FYTTIRACKARN'S

SJUNTORP

Veronica Eriksson & Bengt-Over Bergkvist

070/323 8636/070-722 82 49

bengt-ove bergqvist@live.se

JAMBOS

ÖSTERFÄRNEBO

Ewy Pettersson

070-2690251

ewypettersson.ep@gmail.com 

https://www.facebook.com/jamboskennel/ 

KLÖVERFJÄLLETS

BORGAFJÄLL

Susanne Tundal 

0705610331

susanne.tundal@yahoo.se 

KRÖSEKULLENS

ALINGSÅS

Susanne Lindén Nylén

073-0448118

suss.nylind@gmail.com 

https://www.facebook.com/KrosekullensKennel/ 

LAPPBERGETS

RIMBO

Liselotte & Lennart Ekberg

070-7954107

lottaekberg@gmail.com 

https://www.facebook.com/Lappbergets-kennel-509773376087738/ 

LAPPMOENS

FURUBY

Madelene Lindström

070-6871364

lappmoens.lapphund@hotmail.com

www.lappmoens.se

https://www.facebook.com/lappmoens/ 

LOBIZACKS

BERGBY

Elisabeth Gutenberg

070-3591915

lobizack@telia.com 

LILLJESSANS

FELLINGSBRO

Hans Balstedt

070-6404625

hans.balstedt@telia.com

https://www.facebook.com/Lilljessans 

LILLMUSTIES

TRELLEBORG

Ingrid & Gerth Bååth

0703-148183

kennel@lillmusties.se 

www.lillmusties.se 

MORPELAPPENS

MORUP

Rebecka Gustavsson

0706894529

rebecka.gustavsson@halmstad.se

MOSCO'S

SÅGMYRA

Anders och Britt Lundberg

070-226 76 89

brittlundberg58@hotmail.com 

www.mosco.se 

PÄKKILA BACKENS 

HEDENÄSET

Jenny Hjorth-Rova

070-2293552

jenny.hr@hotmail.com 

www.pakkilabackens.se 

RENLUNDENS

SVENSBYN

Catrin Renlund

0706406686

catrin.renlund@pt.se 

SJAUNJAS

KNIVSTA

Lotta Sjaunja

0707760070

lotta@sjaunja.se 

​​​​​​​www.sjaunja.se​​​​​​​ 

https://www.facebook.com/sjaunjas/ 

SKOGSHONUNGS

FRISTAD

Monica & Torbjörn Jakobsson

0703262364

monica@skogshonung.se 

https://www.facebook.com/groups/1374551595907819 

SKOGSSAMENS

ÖJEBYN

Maria Niska

0911-60219

niska.maria@telia.com 

www.skogssamens.se 

STRÅHLES

AVESTA

Jane Åhmark-Vikman & Astrid Vikman

0730632019

janeahmark@gmail.com 

https://www.facebook.com/strahlessvensklapphund/ 

VARGGULD'S

ÖSTERVÅLA

Marie Andersson

070-2354043

www.varggulds.n.nu 

Norge

Àrbbola's kennel 

TRONDHEIM, NORGE

Thea og Nina Munkebye og 

Ida Eldevik 

0047 93218607

Thea.arbbolas@gmail.com 

Arbbolas.net

BLACK ALERT

HOMMELVIK, NORGE

Jessica Berglund

004745676509

undine-@hotmail.com 

https://www.facebook.com/KennelBlackAlert